Yaz için planlamakta olduğum tur yaklaşırken bende yavaş yavaş ihtiyaçlarımı tamamlamaya devam ediyorum. Daha önce powerbank ihtiyacımı karşılayarak başlamıştım hazırlıklara ve bu güzel turun güzelliklerinin kalıcı olması için güzel resimler ve videolar çekilmesi gerekecek. Bu amaçla aksiyon kamerası arayışlarım devam ediyor. Her halükarda bir monopod ihtiyacım zaten olacaktı ve bu ihtiyaç Yunteng YT-1288 ile son buldu.

Yunteng YT-1288 normalde 2000 ruble yani 85 lira civarında. Özel bir indirimle bu ürünü de edinmiş oldum. Arkadaşımda bu ürüne benzer bir ürün vardı. Aslına bakarsanız neredeyse aynısı. Tek fark o modelde düğme olmamasıydı. Düğme önemli! Tasarımını ve kullanışlı olduğunu bildiğim için gönül rahatlığı ile sipariş verdim. Ürün elime geçti ve beklediğimden iyiydi doğrusu. Çin malı bile olsa kaliteli ürün kaliteli oluyormuş demek.

Yukarıda bahsettiğim gibi aksiyon kamerası arayışlarım devam ediyor ancak satın alacağım ürünün bütçemi aşmadan sony z2’nin arka kamerasından daha iyi bir kameraya sahip olması gerekiyor. Xiaomi Yi ve SJ400 sınıfta kaldılar. Bunların ardından Sony AS20’yi de eledim. Daha üst modeller şimdilik bütçemi aştığı için büyük ihtimal tur görüntülerini monopod ve telefonum ile kayıt altına alıcam. Telefonumu seviyorum eminim çok güzel işler başaracaktır 🙂 .