Yeni öğrendiğim ve biraz araştırma sonrası çok da hoşuma giden insan sağlığına önem veren bir organizasyon “Wings for life”. Yakın arkadaşlarımdan Alper Ersoy’dan ile yaptığımız bir sohbet sırasında bu organizasyondan haberim oldu. Sonrasında ki araştırmalarım bana bu organizasyonun desteklenmesi gereken bir oluşum olduğunu kanıtladı. Sen, ben istediğimiz gibi koşup, dilediğimiz gibi pedal çeviriyoruz. Bu bizim baktığımız pencereden görülen manzara. Omurilik rahatsızlığına sahip olanlar, yürüyemeyenler bizim farkında olmadığımız bu özgürlüğü gıpta ile takip ediyorlar. Onların bizim sahip olduğumuz özgürlüğe sahip olması için bir adım atmak, tüm insanlığın üstlenmesi gereken bir sorumluluktur.

Nedir bu wings for life ?

Wings for life omurilik sakatlanmalarına karşı araştırmalara kaynak oluşturma amaçlı düzenlenen bir organizasyon. Belirli bir ücret karşılığı herkes katılabiliyor. Tüm katılımcılar 8 Mayıs günü tüm Dünya ile aynı anda koşmaya başlıyor. Kar amacı güdülmediğinden tüm gelir araştırmalara yönlendiriliyor. Bu açıdan bana biraz Velotürk‘ü de hatırlattı. Velotürk’de bir yarış organizasyonu düzenleyip, bu yarıştan gelen kar ile çocuklara bisiklet dağıtmıştı. Bu tarz kar amacı gütmeyen organizasyonlar farkındalık oluşturmak adına bence çok önemli.

30’u aşkın ülkede düzenlenen organizasyonda bu sene Türkiyeyi güzel İzmir’imiz temsil ediyor. 8 Mayıs Pazar günü saat 14:00’da Alsancak Gündoğdu meydanından yarış başlangıç alacak ve Eski Foça’ya kadar 80 km’lik parkur boyu devam edecek.

80 kilometre parkuru duyunca kısa bir şaşkınlık geçirmiş olabilirsiniz. Burada kimse sizden 80 kilometre koşmanızı ya da yüksek performans göstermenizi beklemiyor. Başlangıçtan sonra yarışmacıların en gerisinde bir araç sizi takip ediyor. Eğer bu araç sizi yakalarsa yarış orada sizin için son buluyor. En son yakalanan kişi yarışmanın galibi oluyor.

Nasıl katılınır ?

Eğer sizde tüm gelirini omurilik zedelenmelerinin tedavileri araştırmasına ayıran bu güzel organizasyona katılmak isterseniz aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz. Unutmayın son kayıt 3 Mayıs gecesi!

Kayıt adresi : https://registration.wingsforlifeworldrun.com/tr/tr/izmir/single

Bu organizasyona kayıt olmak dışında daha fazla destek sağlayabilecek ekonomik ve vicdani duruma sahipseniz aşağıdaki adresten organizasyona bağış yapmanız da mümkün. Şahsım adına katılamadığım ama çok anlamlı bulduğum bu organizasyona kendi çapımda bir bağışta bulundum. Eğer sizde bağışta bulunmak isterseniz :

Bağış adresi : https://donate.wingsforlifeworldrun.com/tr/donate

Organizasyon hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz, oluşumun tanıtım reklamını ve resmi internet sitesini inceleyebilirsiniz. Unutmayın son kayıt 3 Mayıs!

http://www.wingsforlifeworldrun.com/tr/tr/