Yaz geliyor kanımız ısınmaya ve hareketlenmeye başlıyor. Tabi bende herkes gibi yaz için çoktan planlar kurmaya başladım. Okulumun da bitmesiyle gerçekten güzel bir kafa dinlemeye ihtiyacım var. Bu kafa dinlemeyi bisiklet üzerinde bir tur ile gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Bisiklet öyle bir araç ki vücudunuz yorulurken zihniniz dinleniyor 🙂 . Lafı fazla uzatmadan neden bir powerbank ihtiyacım olduğundan bahsedeyim.

Planladığım bu tur İzmir – Çanakkale arası 450 kilometre dolaylarında olacak ve 7 ile 10 gün arası sürecek. Acelem yok kimseyle yarışmıyorum. Hatta hoşuma giden bir yer gördüğüm an bir iki gün fazladan kalabilirim 🙂 . Dünyadan koptuğumuz bu anlarda en azından iletişimimizin kopmadığına emin olabilmek için bir powerbank ihtiyacı doğuyor.

Akıllı telefon (sony z2) bu turda yol izimi kaydedecek, tur için güzel bir fotoğraf makinesi ayarlayamadığım taktirde aynı akıllı telefon gezdiğim yerleri fotoğraflama görevini de üstlenecek. Aynı akıllı telefon iletişim ihtiyacımı karşılayacak. Fakat her şeyden önce sevdiklerimin ve beni merak edenlerin istedikleri an bana ulaşabilmesi sağlayacak 🙂 .

Telefonum (sony z2) 3200 mAh bataryaya sahip. Yolda giderken müzik dinlemem için ses sistemim (dexp pill) 2000 mAh bataryaya sahip. İkisi de sürekli kullandığım taktirde beni tüm gün idare ediyor. Tur sırasında internet, konum servisi, bluetooth üzerinden müzik aktif olacak. Ben yine de telefonumun beni tüm gün yüz üstü bırakmayacağına güveniyorum. Bu durumda bir hesap yaparsam günde 5200 mAh gücüne ihtiyaç duyacağım. Alacağım powerbank beni en az 3 gün idare edebilmeli çünkü bu turda kendime sadece iki defa pansiyon hakkı tanıyorum. 16000 mAh batarya gücüne sahip bir powerbank, telefonumu ve diğer elektronik donanımlarımı hemen hemen 3 kere şarj edecektir.

Bu noktada powerbank alırken buna dikkat etmeli şuna dikkat etmeli gibi bir şeyler söyleyemiyorum. İnternet ortamında sayfalarca araştırma yapılmış. Ben burada bulduğum fırsatı kaçırmayarak Xiaomi markasının 16000 mAh gücünde powerbank ürününü 80 lira gibi bir ücretle satın alıyorum. Şimdi sırada bu tur için heybe seçimine geliyor. Heybe seçimi gerçekten zorlayıcı bir konu. Bir sonraki yazımı tur heybesi hakkında yazmayı umuyorum. Yaz geliyor vakit daralıyor 🙂 .

Kendinize iyi bakın 🙂