Edward Sharpe and the Magnetic Zeros Los Angelas’da Alex Ebert etrafında toplanmış on’a yakın müzisyenden oluşan grup favori gruplarım arasında yer almakta. Çoğunluğun aksine hayatlarını istedikleri gibi yaşayan, bir kaygı duymadan sevdikleri işi yapan bir grup. Nitekim gerçekten de hippi havasına sahip grup yanımdan çala söyleye geçse peşlerinden giderdim doğrusu, aynı “No Loves Like Yours” klibinde olduğu gibi.

Hazır bahsi geçmişken “No Loves Like Yours” adlı şarkılarının klibi tamamen Olivia Wilde tarafından iphone 6s ile çekilmiş. Yani öyle bir klip için servet harcamamışlar. O klibi hemen buradan paylaşayım:

Bisiklet ile Dünya turu yapan bir çiftin hazırladığı video ile tanıştım bu grupla. O video da grubun “Home” isimli şarkısı yer alıyordu. Şarkının ritmi, sözleri ve Alex ile Jade’in seslerinin uyumu, hadi Burak kalk hayatını boşa harcama diyordu bana. Üzerimde böyle değişik bir etki uyandıran gruptur kendileri. Home isimli şarkılarını da buradan paylaşayım.

Çok fazla müzik dinleyen ya da belirli grupları takip eden, müzikle yatıp müzikle kalkan bir insan değilim. Hoşuma giderse bir müziği dinlerim. Aslına bakarsanız oldukça da az müzik dinlerim. Belki de bu nedenle müzik bilgim kısıtlıdır. Edward Sharpe and the Magnetic Zeros ne tarz müzik yapar, müziklerinde neyi ifade ediyorlar gibi wikipedia alıntılarına girmeden ya da sanatsal yaklaşımlarda bulunmadan (ki zaten bulunamam), bu harika grubu sizlere tavsiye etmek istedim. Youtube üzerinden diğer harika şarkılarına bir göz atın. Fakat uyarmam gerek, bu müzikler içinizde çok büyük bir seyehat özlemi ya da başınızı alıp gitme hissi uyandırabilir. Umarım bu grubu beğenirsiniz.