Dünya saati (Earth Hour) 2007 yılında Avustralya’da başlayan iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için düzenlenen dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri. Dünyanın en büyük doğa koruma kuruluşlarından WWF‘nin aracılığı ile düzenlenen bu organizasyona sorumluluk sahibi her bir bireyin karılması gerektiğini düşünüyorum.

Bu organizasyon 19 Mart 2016 Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında herkesi ışıklarını bir saatliğine kapatarak iklim mücadelesine bir ışık tutmaya çağırıyor. Bir saat karanlıkta oturmak küresel çapta zarar verdiğimiz doğamızı kurtarmayacak ya da iklim değişikliğini düzeltmeyecek ama belki de bu yolda önemli bir adım atılmasını sağlayacak.

Daha da önemlisi daha bilinçli nesillerin gelmesi için öncelikle yaşayan nesillerin bilinçlenmesi gerekir. Tek bir insanın değişmesi, tüm insanlığın değişme ihtimalini beraberinde getirir. Dünya bizim evimiz. Bende 19 Mart 2016 Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklarımı kapatıp, bu küresel çaptaki etkinliğe destek vereceğim. Sizi de duyarlı olup bu organizasyona katılmaya davet ediyorum.

Organizasyon hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz resmi sayfasını ziyaret edebilirisiniz ;

www.dunyasaati.org