Selamlar! Bisiklete olan ilgim 2013 yılında başlamıştı ve her geçen gün artarak devam etti. Kendime bir tur bisiklet aldım, arabamı sattım ve bisikleti hayatımda önemli bir noktaya koydum. O da hayatımı pozitif yönde değiştirmeye başladı. Bisiklet hayatına bu kadar girince, hayatının her alanına yayılmaya başlıyor. Tabi ki spor zevkleri de yaşamla paralel olarak değişim gösteriyor.

Önceleri bisiklet yarışı izlemek benim için bulmaca gibi bir şeydi. Bu yarışları daha iyi anlamak için geçmiş Fransa bisiklet turu kayıtlarını Türkçe bulamadığım için Rusça izlemeye çalışmıştım ancak sonuç tam bir karmaşaydı. Uzun süre yarışan, kim oldukları hakkında hiç bir bilgim olmayan sayısı yüzü aşkın sporcu, farklı renkte mayolar için mücadele, reklamlarla dolu formalar, tanımadığım sporcular… bu liste böyle uzar gider. Peki nasıl izlemeliydi ? Bunlar ne ifade ediyordu ? Merak edenler varsa sizi şöyle alalım : TV’de Yol Bisikleti Yarışı Seyretmek

52. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu bu sene Ntv sporda Velotürk ekibinden Sarper Günsal ve Berkem Ceylan’ın anlatımından bir yarış izlemek benim için büyük keyif oldu ayrıca bilgilendirici. Anlatımları oldukça içtendi ve sık sık bu sporu yeni izlemeye başlayanlar için bilgilendirici açıklamalar yaptılar. Kaçış grubunun neden kaçtığı, Pelotonun dinamikleri farklı etaplar için verilen farklı mücadeleler, fedakarlıklar ve benzeri birçok bilgiyi edinmiş oldum.

Güzel bir tur ve güzel geçen bir hafta. Peki şimdi ne olacak ? Ben bu sporu çok sevdim. Şimdi diğer yarışları takibe alma vakti 🙂 .